Neohodnoceno

Brazil Natural Fazenda Canta Galo

Chuťový profil:

intenzivní pocit v ústech s tóny tmavého kakaa, pečeného sladu. V dochuti cítíme nádech  karamelizovaných mandlí, hrušek, čokolády a koření. 

Balení: 250gr

Skladem
Kód: 348
420 Kč

100% Arabica

Oblast: Minas Gerais

Farma: Fazenda Canta Galo

Odrůda: Mundo Novo, Catuai, Acaia, Icatu, Topazio, Rubi

Nadmořská výška:  800-1120 m.n.m.

Chuťový profil: intenzivní pocit v ústech s tóny tmavého kakaa, pečeného sladu. V dochuti cítíme nádech  karamelizovaných mandlí, hrušek, čokolády a koření.

Isaias Pio a Andreia da Silveira obhospodařují 120 hektarů Mundo Novo, Catuaí, Acaia, Icatu, Topazio a Rubi v oblasti Areado, jižní Minas. Fazenda Canta Galo byla založena v roce 1968 a nyní ji vede zakladatelova manželka a druhá generace rodiny da Silveira. 120 hektarů kávy je součástí celkem 400 hektarů půdy bohaté na hlínu: kromě kávy některé zůstávají nedotčeny, aby se zachoval přirozený ekosystém, a jiné se používají k zemědělské produkci jiného zboží.

Celoročně pracuje 30 zaměstnanců na plný úvazek a během sklizně od května do září je najato dalších 100 zaměstnanců.

Pouze 120 z 400 hektarů Fazenda Canta Galo se používá pro kávové plantáže a zpracování. Zbývající plocha se používá buď k ochraně životního prostředí, nebo k zemědělské diverzifikaci. Celková rozloha 60 hektarů je vyčleněna jako přírodní rezervace a potoky, prameny a další vodní toky jsou označeny jako chráněné zóny, které chrání půdu v ​​okruhu 30 metrů od jejich břehů. Kapalné zbytky z procesu kávy se používají pro „hnojení“ pastvin, které byly dříve podloženy. Spotřeba vody a zbytková voda jsou analyzovány nejméně jednou ročně a odpady jsou shromažďovány za účelem ochrany místního ekosystému.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení