Neohodnoceno

Brazil Natural Fazenda Canta Galo

Chuťový profil:

intenzivní pocit v ústech s tóny tmavého kakaa, pečeného sladu. V dochuti cítíme nádech  karamelizovaných mandlí, hrušek, čokolády a koření. 

Balení: 250gr

Skladem
Kód: 348
420 Kč

100% Arabica

Oblast: Minas Gerais

Farma: Fazenda Canta Galo

Odrůda: Mundo Novo, Catuai, Acaia, Icatu, Topazio, Rubi

Nadmořská výška:  800-1120 m.n.m.

Chuťový profil: intenzivní pocit v ústech s tóny tmavého kakaa, pečeného sladu. V dochuti cítíme nádech  karamelizovaných mandlí, hrušek, čokolády a koření.

Isaias Pio a Andreia da Silveira obhospodařují 120 hektarů Mundo Novo, Catuaí, Acaia, Icatu, Topazio a Rubi v oblasti Areado, jižní Minas. Fazenda Canta Galo byla založena v roce 1968 a nyní ji vede zakladatelova manželka a druhá generace rodiny da Silveira. 120 hektarů kávy je součástí celkem 400 hektarů půdy bohaté na hlínu: kromě kávy některé zůstávají nedotčeny, aby se zachoval přirozený ekosystém, a jiné se používají k zemědělské produkci jiného zboží.

Celoročně pracuje 30 zaměstnanců na plný úvazek a během sklizně od května do září je najato dalších 100 zaměstnanců.

Pouze 120 z 400 hektarů Fazenda Canta Galo se používá pro kávové plantáže a zpracování. Zbývající plocha se používá buď k ochraně životního prostředí, nebo k zemědělské diverzifikaci. Celková rozloha 60 hektarů je vyčleněna jako přírodní rezervace a potoky, prameny a další vodní toky jsou označeny jako chráněné zóny, které chrání půdu v ​​okruhu 30 metrů od jejich břehů. Kapalné zbytky z procesu kávy se používají pro „hnojení“ pastvin, které byly dříve podloženy. Spotřeba vody a zbytková voda jsou analyzovány nejméně jednou ročně a odpady jsou shromažďovány za účelem ochrany místního ekosystému.